Kimono Photos
 

Šie ir kiti nuostabūs kimono laukia Jūsų Nipponmart parduotuvėje Savanorių pr. 1, prekybos centre Hellios City, 2 –ame  aukšte, Vilniuje. Turime įvairių dydžių, spalvų ir raštų moteriškų, vyriškų bei vaikiškų kimono!

Šiek tiek apie kilmę ir naudojimą

Kimono – tai tradicinis japonų drabužis, kuris pažodžiui reiškia „kažkas, ką vilki“. Dažniausiai siuvamas iš šilko, rečiau – iš medvilnės ir kitų medžiagų.

Jukata – tradicinis vasarinis kasdienis japoniškas kimono. Paprastai, gaminamas iš lengvos medvilnės. Kaip ir kiti tradiciniai japonų drabužiai, jukata turi plačias rankoves ir tiesiomis siūlėmis siūtą liemenį.

Pažodžiui, jukata reiškia rūbą po maudynių, tačiau tai neapibrėžia jos naudojimo. Žmonės, kaštą vasarą dėvintys jukatas, yra dažnas vaizdas Japonijos gatvėse. Taip pat jukata yra vilkima per įvairias vasaros šventes, tokias kaip fejerverkų šventę hanabi, bon šventė bei tradiciniuose japonų svečių namuose riokan.

Tradiciškai, jukatos buvo marginamos indigo technika, su indigažolės miteliais, kurie suteikdavo sodrią, pusiau tamsią mėlyną spalvą, tačiau, laikui bėgant, atsirado ir kitokie kimono – įvairaus dizaino, spalvingais raštais, aukso spalvos piešiniais ir kitomis išskirtinėmis detalėmis.

Dėvėjimas

Jukata dėvima jos kairę pusę užklojant virš dešiniosios. Pusės apkeičiamos tik tuo atveju, jei rengiamas velionis.

Visą jukatos ansamblį sudaro apatinis medvilninis drabužis, vadinamas juban, platus diržas obi, basos kojos apaunamos sandalais geta, o rankoje nešamas maišelis kinchaku smulkiems asmeniniams daiktams susidėti (tiek vyrams, tiek moterims.)

Vilkint kimono, galioja taisyklė, kuri skambėtų maždaug taip: „Kuo jaunesnis žmogus, vilkintis kimono, tuo ryškesnės, vaiskesnės spalvos jo kimono turėtų būti.“ Vyresni japonai renkasi ramių spalvų, neiššaukiančio rašto kimono, vyrai, tradiciškai, renkasi tamsesnes spalvas.

Nipponmart Jums gali pasiūlyti kokybiškos medvilnės, spalvingų raštų, ypatingų audinių ir įvairių dydžių jukatas ir kimono tiesiai iš Kioto manufaktūros be tarpininkų.